^Back To Top
Get Adobe Flash player

Międzypokoleniowy Koncert Integracyjny

12 czerwca 2014 r. odbył się Międzypokoleniowy Koncert Integracyjny (MKI) zorganizowany przez Stowarzyszenie "Radość i Nadzieja" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca.

Koncert zorganizowany został na terenie Ośrodka Wsparcia przy ul.Grota Roweckiego w Sosnowcu. Pogoda dopisała, goście także. W Koncercie wzięły udział m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawne, społeczność lokalna, przedstawiciele Muzułmańskiej Fundacji Pomocy z Katowic oraz przedstawiciele sosnowieckiego Urzędu Miasta - w sumie ok. 150 osób.

Międzypokoleniowy Koncert Integracyjny rozpoczął się prezentacją i aukcją prac osób niepełnosprawnych z Sosnowieckiej Spółdzielni Socjalnej S3. Aukcja zakończyła się sukcesem, sprzedano wszystkie wystawione na sprzedaż wyroby ceramiczne. Na terenie ogrodu Ośrodka zbudowany został specjalny piec do wypalania ceramiki – piec węgierski, który stanowił sporą atrakcję dla gości. Możliwość prezentacji swoich prac mieli także członkowie Stowarzyszenia "Radość i Nadzieja", którzy przygotowali piękne wyroby w technice decupage.

Podczas MKI wystąpił zespół muzyczny "Gruba ferajna". Zabawa przy muzyce była wyśmienita, występ zespołu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wielu z uczestników imprezy nie tylko śpiewała razem z zespołem, ale i tańczyła w rytm przebojów.

Organizator imprezy zadbał także o poczęstunek. Uczestnicy mieli okazję do wspólnego biesiadowania przy stołach, a w menu znalazł się m.in. pyszny żurek, kiełbasa z grilla, ciasto, owoce, napoje. Uczestnikom Koncertu dopisywał dobry humor, atmosfera spotkania sprzyjała nawiązywaniu rozmowy i kontaktów, wspólnej zabawie i integracji.

Dziękujemy za uczestnictwo i dobrą zabawę wszystkim gościom, dzięki Wam nasza praca ma sens.

Organizatorzy Międzypokoleniowego Koncertu Integracyjnego dziękują za pomoc w realizacji przedsięwzięcia wszystkim sponsorom, wolontariuszom i osobom prywatnym.