^Back To Top
Get Adobe Flash player

Obywatel Senior

Kongres "Obywatel senior" współpraca z Wolontariatem Sosnowiec. Impreza z dnia 17.09.2013 na górce ślodulskiej.

 

Od 16 do 17 września sosnowieccy seniorzy aktywnie spędzali czas w ramach trwającego Kongresu „Obywatel Senior”. Organizatorem imprez integrujących społeczność lokalną seniorów był Wolontariat MOPS Sosnowiec. W zorganizowanie tak szczególnego dnia włączyło się Biuro Poselskie Witolda Klepacza.

Pierwszego dnia w siedzibie Wolontariatu przy Placu Kościuszki 5 zagościła NZOZ ZLA PRZYCHODNIA POGOŃ Sp. z o.o. Tłum seniorów mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badania USG tętnic szyjnych. W sumie z badań skorzystało ponad 70 osób.

We wtorek na Górce Środulskiej Seniorzy zgromadzili się, aby biesiadować przy piosenkach i grillu. Wszystko opatrzone było wspaniałym nastrojem i dużym poczuciem humoru. Wśród zaproszonych gości byli Poseł na Sejm RP Witold Klepacz oraz zastępca Prezydenta Zbigniew Szaleniec.

W trakcie trwania Pikniku Seniorzy mogli korzystać z bezpłatnych badań pomiaru cukru, ciśnienia i spirometrii, bezpłatnych porad fizjoterapeutycznych w zakresie rehabilitacji, oraz wad postawy, porad kosmetycznych i dietetycznych, a także wykonać w Gersbusie przesiewowe badania słuchu. Czynne były punkty informacyjne w których Seniorzy mogli zapoznać się z przygotowaną specjalnie dla nich ofertą instytucji i organizacji z Sosnowca i okolic. Otrzymali również dodatkowe pakiety informacyjne, z których mogli się dowiedzieć jakie programy dla osób 50+ organizowane są w mieście.

W zorganizowanie tak szczególnego dnia włączyło się Stowarzyszenie Radość i Nadzieja, MOSiR, Fundacja Unia Bracka, Biuro Poselskie Witolda Klepacza, Firma Geers, Caritas, Fotoneska, Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Aktywna Dąbrowa”, Fitnes Park.

W te niezwykłe dni wszyscy przekonaliśmy się, że dojrzały wiek niekoniecznie musi oznaczać nudę i bezczynność. Dzięki zaangażowaniu różnych podmiotów i oddaniu Wolontariuszy MOPS nasi Seniorzy mogli poczuć, że otacza ich grono przyjaciół.